Mi a hipnózis?
A hipnotikus állapot (vagy transzállapot) nem más, mint egy rendkívül mély relaxációs állapot. Hipnózis során a figyelem egy helyre koncentrálódik: befelé. A külső ingerek és zajok kívül maradnak. Hipnózisba (nagyon enyhe hipnózisba) egyébként akár egy elmélyült olvasás során is kerülhetünk, amikor annyira belemerülünk a szövegbe, hogy azt sem halljuk meg, ha a nevünkön szólítanak minket. Azonban fontos tudni, hogy a hipnotikus állapotban is folyamatosan tudatában vagyunk annak, mi történik velünk, és ha valami nem tetszőt tapasztal az elme, akkor képes megtörni a folyamatot.
A köztudatban sok tévhit kering a hipnózis, a hipnotikus transz körül, azok, akik személyesen éltek át már ilyet, tudják, hogy ez egy természetes, biztonságos és kellemes állapot, amelyben sokkal-sokkal hatékonyabban lehet változásokat generálni az életünkben. Az emberek jelentős része valami misztikus, ugyanakkor kicsit félelmetes állapotnak képzeli, amelyben a hipnotizált ember lelke és elméje tökéletesen kiszolgáltatott. Az igazság azonban az, hogy soha senki nem tud hipnotizálni minket, ha azt mi nem szeretnénk, azaz nem egyezünk bele. Ahhoz ugyanis, hogy a hipnózis különleges állapotát elérjük, az kell, hogy mi magunk akarjunk abba az állapotba kerülni. Vagyis némi gyakorlás után magunkat (is) képesek vagyunk hipnotizálni, de akaratunk ellenére a tudatunkat más nem irányíthatja.
Hipnotikus állapotban a tudatalatti tartalmak elérhetővé válnak , ilyenek a mélyen elrejtett, a lélek mélyére gyömöszölt élmények és emlékek, amelyek feldolgozatlanok maradtak és éppen ezért rejtetten ugyan, de gyötörhetik a lelket.

Tehát mire jó a hipnózis?
A hipnózis egy olyan összetett módszer, ami érzelmi és testi problémák, tervek és vágyak esetén is megoldást, segítséget nyújthat. Ilyenek például
- a múlt elengedése
- stressz oldás
- önbizalom növelése
- pozitív szuggesztiók elültetése a tudatalattiban
- célok elérése (fogyás, pályaválasztás, sport, stb.)
- szokások és függőségek átalakítása (pl dohányzásmentesség, munkamánia, vásárlási függőség, vagyonfüggőség)
- fájdalmak megszüntetése
- pszichológiai és érzelmi problémák megoldása
- koncentrálás növelése
- félelmek eloszlatása
- traumák és fóbiák elengedése
- társkapcsolat javítás
- gyászolás megkönnyítése
- fájdalommentes szülés
- dadogás megszüntetése és még sorolhatnám…
Biztonságos?
Igen, a hipnózis teljesen biztonságos, olyannyira, mint az alvás. Kárt nem lehet vele okozni, erre még nem volt példa Eddig még egyetlen olyan dokumentáltan bizonyított eset sincs az egész világon, ami bebizonyítaná, hogy a hipnózis káros hatással van vagy lehet bárkire.
Tények és tévhitek
Az embereknek téves fogalmuk van a hipnózisról, mint pl. alvás, eszméletvesztés, tudat kontrollálása, misztikum, mágikus trükk, „kiszedi a titkaimat”, „bennragadok”,
„nem fogok emlékezni semmire”…
Nem veszíted el a kontrollt, csak a háttérbe engeded, amíg az nem mond elveidnek ellent (ha ellent mond megtagadod vagy kihozod magad a hipnózisból).
Csak olyan dolgot fogadsz el, amit amúgy is elfogadnál. Akarata ellenére amúgy sem lehet senkit sem hipnotizálni, kell a te elhatározásod, beleegyezésed és hogy átengedd magad ennek az élménynek.
Általában mindenre emlékszel, még senki nem „ragadt benn”, mindent pontosan tudsz, (hol vagy, mi történik veled). A titkaidat sem mondod el, mert mindent tudsz, és amit nem szeretnél, arról nem beszélsz.
Akik szakértő kezekben megtapasztalták, bizonyosságban hirdetik a hipnózis nyugalmát és biztonságát.
Mindenkit lehet hipnotizálni, mindenkit, akiben ott a vágy, az akarat és az elvárás, hogy változtasson az életén illetve problémáján!